S_1124_Gaming Advertisement S_1124_Gaming Advertisement S_1124_Gaming Advertisement

Miniatúrne reproduktory

Archív NXT
0

Reproduktory malých rozmerov, vhodné na cestovanie, sú medzi používateľmi vítané. V minulosti sme predstavili rôzne modely, najčastejšie s naťahovacou membránou, ktorá slúžila na vyniknutie nízkych tónov. Tentoraz tu máme trochu iné modely. Spoločné majú jedno - sú z hliníka, a tak je ich konštrukcia masívna. Je to však pri ich spôsobe reprodukcie nevyhnutnosť. Niektoré viac či menej prekvapili, pozitívne aj negatívne.

Vo videu poukazujeme na výhody a nevýhody mobilných minireproduktorov.

test_reproduktorov.png

Rapoo A3060

Hliníková konštrukcia tohto modelu je významná najmä pre jeho stabilitu a napokon aj pri celkovom vzhľade a dojme pri chytení reproduktora do ruky. Spojenie je možné len cez rozhranie Bluetooth 4.0. To nám však neprekážalo, bolo rýchle a nemali sme s týmto spôsobom prepojenia žiadne problémy. Na hornej strane sú dotykové tlačidlá na ovládanie hlasitosti, telefonátov a pozastavenie hudby. Nechýba mikrofón, aby reproduktor mohol slúžiť ako súprava hands-free.

54_P_1374298380879.jpg

Akumulátor vydrží prehrávať hudbu približne 10 hodín, doba nabíjania je do troch hodín podľa použitej nabíjačky. Vzhľadom na prítomnosť konektora microUSB môžete použiť hocijakú nabíjačku k vášmu mobilnému telefónu. Hlasové upozornenia výrobca síce vyzdvihuje, no nám skôr prekážali.K ženskému hlasu výhrady nemáme, pôsobí ešte na hranici decentnosti, mohol by však byť tichší.

„Hello" po prvom zapnutí je síce dobrý nápad, no rozlúčka pri vypnutí, upozornenie na pripojenie alebo odpojenie nás po čase začali otravovať. Možno ešte hlásenie chyby by bolo v poriadku, pripojenie je predsa jasné. Z mobilného telefónu sa začala prehrávať hudba, čiže proces prepojenia sa podaril. Prehrávanie hudby je na dobrej úrovni, dá sa použiť na filmy aj bežné počúvanie hudby. Je to naozaj elegantný doplnok na stôl alebo poličku. Monofónny reproduktor má priemer 5 cm a poradí si aj s náročnejšou hudbou. Navyše reprodukcia je priestorovo šírená, čo len vyzdvihuje dizajn v tvare valca.

Hodnotenie:

Vyvážená reprodukcia, Bluetooth 4.0, výdrž akumulátora
Hlasový sprievod


Cena: 55 EUR
Zapožičal: Ingredi Europa

Vibe-Tribe Troll 2

Tento reproduktor využíva vibračnú rezonanciu na reprodukovanie hudby. Musí teda mať pod sebou tvrdú podložku. Je takisto vyhotovený z hliníka a ide o slušné závažie. Je však potrebné, aby hmotnosť tlačila na podstavu a tá mala čo najtesnejší kontakt s podložkou. Na tele je len napájanie cez konektor miniUSB. V balení sa nachádza špeciálny kábel, aký poznáme aj z inej série takýchto miniatúrnych reproduktorov.

1309VBT-THOR-RED-1.JPG

Spája okrem konektorov USB na pripojenie k portu PC a na nabíjanie aj audiokábel. Do reproduktora sa zasunie miniUSB koniec, do počítača potom audiokonektor. Počas prehrávania sa dá reproduktor aj nabíjať a nevznikajú žiadne rušenia. Nabitý vydrží prehrávať hudbu zhruba štyri hodiny. Okrem káblového prepojenia sa dá využiť rozhranie Bluetooth. Prepínačom na tele meníme pripojenie cez audiokábel alebo BT a slúži aj na vypnutie.

Pri aktivovaní BT zaznie skutočne rušivý zvuk, pípnutie alebo hoci len blikanie LED diódy by pokojne stačilo. Pred zapnutím tohto rozhrania sme teda reproduktor nekládli na stôl. Zo zvukovej stránky sme ocenili silnejšie basy, ale na pracovnom stole rezonancie nízkych tónov začnú mierne rušiť. To sa však dá ekvalizérom stiahnuť. No zastretý tón sa nedá upraviť. Žiaľ, nezvykli sme si naň ani po polhodine hrania. Pôsobí, akoby prichádzal zo vzdialenej miestnosti, sčasti prekrytý plastovým vreckom. Zvuk sa nám zdal mierne zdeformovaný. Odporúčame pred kúpou vypočuť.

Hodnotenie:

Myšlienka, kompaktnosť, vibrácie
Cena, zastretý zvuk

Cena: 99 EUR
Zapožičal: WESTech

Vibe-Tribe Thor

Thor je pokročilý model s dôrazom na reprodukciu zvuku s priestorovým efektom. Takisto využíva systém rezonancie frekvencií o kontaktnú plochu. Preto ho treba umiestniť na stôl alebo inú pevnú podložku, no nie na okraj stola. Podobne ako pri modeli Troll 2 sme zistili lepšie šírenie zvuku, keď je okolo reproduktora na každej strane väčšia plocha.

1309VBT-TROLL-2-0-MAGENTA-3.jpg

Zaujímavá bola mierna úprava zvuku v oblasti nízkych tónov po zdvihnutí notebooku zo stola, kde bol aj reproduktor. Paradoxne práve notebook pomáhal šíreniu prenikavejších basov. Aj tu je telo z hliníka. Má zaujímavý tvar, podstatné však je to, že navrchu má tento model dotykové ovládanie. Vďaka tomu sa dajú po spárovaní cez Bluetooth posúvať skladby, ovládať telefónne hovory a možno sa prepínať medzi režimom internej pamäte. Okrem konektora microUSB na nabíjanie a prepojenie s audiovýstupom je tu aj slot na karty microSDHC do kapacity 32 GB.

Hudbu môžete prehrávať aj bez dodatočného zariadenia. Aj tu akumulátor zabezpečí zhruba štvorhodinové prehrávanie. Zvuk bol podstatne lepší ako pri modeli Troll 2 a jeho priestorové šírenie bolo vcelku príjemné. Obľúbite si ho však viac na filmy ako hudbu, aj keď niekoľkými zásahmi do ekvalizéra sa dá z reproduktora vyžmýkať prijateľný zvuk. Minimálne nie je taký zastretý a dá sa počúvať. Otázkou je však cena, ktorá podľa nás neobstojí v silnej konkurencii multimediálnych reproduktorov.

Hodnotenie:

Šírenie zvuku, vcelku prijateľná reprodukcia, dotykové ovládanie, možnosti
Zvuk treba doladiť, miestami až prílišné rezonancie

Cena: 149 EUR
Zapožičal: WESTech

Verdikt PC REVUE

Rapoo A3060 je elegantný reproduktor s vyváženou reprodukciou. Odporúčame ho nielen k mobilom a tabletom, ale aj k notebooku. Má hlbší prejav nízkych tónov a dobre poslúži napríklad pri pozeraní filmov. Vibe-Tribe Troll 2 je najmenší reproduktor z testu, no cena je vzhľadom na zvukové možnosti inde, ako by sme očakávali. Zvuk bol totiž dosť zastretý. Vibe-Tribe Thor je na tom lepšie a ocenili sme pri ňom vyváženie zvuku, jeho šírenie a dotykové ovládanie. Cenu by sme však očakávali nižšiu.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať