Neurónové siete nVidie sa neuveriteľne zlepšili pri vytváraní fotorealistických tvárí ľudí, ktorí v skutočnosti neexistujú
Asi pred rokom sa v médiách objavili správy, že umelá inteligencia nVidie sa pokúša vytvoriť realistické tváre na základe niekoľkých zdrojových fotografií. Obrázky boli také fotorealistické, že by ste boli ťažko rozpoznali rozdiel medzi tvárami vytvorenými AI a skutočnými ľudskými tvárami na fotografiách.
Táto technológia v posledných rokoch urobila značné pokroky. Na hornom obrázku vidíte v časti (b) obrázky tvárí, ktoré generovala umelá inteligencia v roku 2014, zatiaľ čo na spodnom obrázku sú tváre, ktoré môže AI vytvoriť dnes. Sú také fotorealistické, že by ste o nich nepovedali, že boli vyrobené počítačom, pravdepodobne by ste predpokladali, že ide o skutočných ľudí.
Nová technológia je veľmi sľubná pre videohry a filmy, kde by mohla vykresľovať postavy bez potreby ľudských hercov či ďalšie doplnky. Výskumníci z nVidie upravili základnú architektúru neurónovej siete typy GAN (Generative Adversarial Network) vo svojom najnovšom výskume (PDF).
Takáto sieť dokáže vytvárať fikt ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH