CANON_112024 CANON_112024 CANON_112024

Nezničiteľné domy, ktoré odolajú aj prírodným katastrofám sú v USA novým hitom

Bezpečnosť
1

Majitelia domov v USA sa čoraz viac obávajú extrémnych výkyvov počasia, ktoré sú dôsledkom meniacich sa poveternostných podmienok. Niektorí z nich si v tejto súvislosti kupujú Q Cabins, typ obydlia odolného proti katastrofám. Tieto domčeky, ktoré vytvoril architekt Vern Sneed, majú nehorľavý oceľový rám v tvare polkruhu. Ich zakrivená nehorľavá strecha zabraňuje vzniku požiaru a poskytuje tak dodatočnú ochranu.

Q Cabins sú charakteristické oblými krivkami, ktoré harmonizujú s prírodou, a priestrannými interiérmi, ktoré nemajú v odvetví malých domov obdobu. Veľký Q Cabin má rozlohu približne 130 štvorcových metrov a stojí 350 000 dolárov. Ochrana pred lesnými požiarmi je významná výhoda najmä preto, že lesné požiare sa za posledných 50 rokov stali častejšími a závažnejšími.

V súčasnosti sa v obvode lesných požiarov nachádza dvakrát viac domov ako pred tromi desaťročiami. Aj iné spoločnosti vyvíjajú riešenia na bývanie odolné proti katastrofám, ide napríklad o konštrukčne izolované panely a domy odolné proti cunami.

Zdroj: thecooldown.comtheqcabin.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Zabránenie vzniku požiaru reakcia na: Nezničiteľné domy, ktoré odolajú aj prírodným katastrofám sú v USA novým hitom

13.4.2024 08:04
V článku sa píše oo oblej streche ktorá zabráni vzniku požiaru. To by ma zaujímalo ako.

Napríklad ako oblá strecha zabráni vzniku požiaru, ak pri nabíjaní prskne baterka (akumulátor), a vyšľahne plameň ktorý spôsobí nekontrolovateľné horenie. Batéria smartfónu, tabletu, notebooku alebo UPS či batéria ostrovného energetického systému ktorá uchováva energiu z obnoviteľných zdrojov (solár, vietor alebo malá vodná elektráreň) pre potreby obyvateľov domu.

Alebo ako oblá strecha zabráni vzniku požiaru z elektrického skratu.

Nehorľavá strecha (hoci aj oblého tvaru) môže znížiť riziko prestupu nekontrolovateľného horenia, ale nemá ako zabrániť vzniku požiaru.

Už neblbnite s automatickým prekladom PR článkov ktoré "vylepšila AI". A skúste ten článok ukázať korektorovi typu homo sapiens.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať