Notebooky budú podstatne výkonnejšie. Intel do nich zabuduje umelú inteligenciu
Umelú inteligenciu používate takmer určite, hoci si to ani neuvedomujete. Hardvér s umelou inteligenciou v smartfóne umožňuje napr rozpoznávanie hlasu či zameriavanie jeho fotoaparátu na tváre vašich priateľov. Intel už pridal do svojich notebookových procesorov Ice Lake určité schopnosti UI. Napríklad DLBoost je navrhnutý tak, aby zrýchlil úlohy UI, ako je zisťovanie obsahu na fotografii. Gaussian Neural Accelerator zasa spracúva hlasové povely, keď je počítač v pohotovostnom režime s nízkou spotrebou.
Výrobcovia telefónov ako Apple, Samsung a Google pridali takýto hardvér do svojich čipov už skôr. Aj konkurenčná nVidia už má grafické čipy, ktoré sú vhodné na spracovanie úloh UI. Intel ponúka dva rady procesorov špecializovaných na UI. Čipy Nervana sú určené pre dátové centrá a čipy Movidius pre malé zariadenia, ako sú kamery. Spoločnosť očakáva v roku 2019 tržby z UI produktov vo výške 3,5 miliardy dolárov.
UI je ďalšia fáza v navrhovaní počítačových čipov. V posledných desaťroč ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH