Prečo vaše myšlienky už dlho nemusia byť súkromné
Nové technológie sú teraz už schopné sledovať naše kroky, srdcovú frekvenciu a dokonca aj náš cievny vek. S ich rozvojom sa však v budúcnosti objaví nová metrika, ku ktorej budeme mať prístup – naše mozgové vlny.
{{BANNER|SIMPLE_BANNER_HOMEPAGE_2}}
Nové „mozgové senzory“ sľubujú veľa, ale ako vysvetľuje Nita Farahanyová, autorka a profesorka špecializujúca sa na etiku nových technológií, možno budeme musieť upraviť naše základné ľudské práva, aby sme sa na ne pripravili. Na celom svete sa predávajú milióny spotrebiteľských nositeľných mozgových zariadení. Majú podobu náhlavných pások alebo senzorov, ktoré sa dajú zabudovať do tvrdej šiltovky alebo bejzbalovej čiapky a sledujú mozgovú aktivitu, ktorú potom interpretuje algoritmus. Schopnosti týchto zariadení sú v súčasnosti trochu obmedzené. Dokážu dekódovať pozornosť človeka, jeho zaangažovanosť, nesústredenosť a základné emócie, ako je stres, šťastie alebo smútok.
Veľké technologické spoločnosti investujú do integrácie mozgových se ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH