Programujeme pre Android 25: Komunikácia s MySQL databázou
V dnešnom článku sa tak trochu nostalgicky vrátime k prvým častiam seriálu, v rámci ktorých sme tvorili aplikáciu plánovač a neskôr aplikáciu db_sync. Pomocou týchto vzorových aplikácií sme prezentovali vývoj jednoduchého plánovača úloh a synchronizáciu údajov uložených v internej SQLite databáze s MySQL databázou nachádzajúcou sa na webovom serveri. Dnes sa k tejto téme vrátime a popíšeme si ďalšie detaily týkajúce sa priamej komunikácie medzi Androidom a MySQL databázou. Konkrétne pôjde o spôsob akým je možné v jednoduchosti čítať údaje uložené v MySQL databáze a využiť ich na kontrolu prihlasovacích údajov. Okrem iného sa budeme venovať klasickému spôsobu generácie a používania tzv. hash reťazcov.
Hash
Na to, aby sme detailne vysvetlili význam slova hash, by sme museli začať vysvetlením základných princípov kryptológie – vedy o utajovaní komunikácie. Následne po niekoľkých „týždňoch či mesiacoch“ by sme sa dostali k slovu hash a jeho významu. Je jasné, že to si dovoliť nemôžeme.
...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH