S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement

Solárne farmy majú prekvapivé vedľajšie účinky

Technológie
9

Podľa príručky s názvom Building Better Biodiversity on Solar Farms Guide, môže správne riadený prechod na čisté zdroje energie, ako sú veterná a solárna energia, priniesť výhody pre biodiverzitu. Napriek obavám z poškodenia biotopov a voľne žijúcich živočíchov môžu solárne farmy v skutočnosti zvýšiť biodiverzitu tým, že do prostredia vnesú štrukturálnu komplexnosť.

Solárne farmy môžu slúžiť ako centrá na zvyšovanie biodiverzity a poskytovať úkryt a biotop pre rôzne živočíšne druhy. Kroky na ochranu a zlepšenie biodiverzity zahŕňajú zváženie viacúčelových výhod solárnych panelov pre pastviny a biotopy opeľovačov. V štúdii uskutočnenej v Minnesote sa populácie hmyzu na solárnych farmách za päť rokov strojnásobili, pričom populácie pôvodných včiel sa zvýšili dvadsaťnásobne.

S_1124 T Gaming Advertisement

V príručke sa tiež odporúča vyhýbať sa oblastiam s vysokou biodiverzitou a nahradiť kritické útočiská, ktoré boli odstránené počas výstavby. Solárne farmy sú navyše čistejšou alternatívou k ťažbe a rafinácii ropy, ktoré poškodzujú miestne voľne žijúce živočíchy a ekosystémy.

Zdroj: thecooldown.com.

Zdroj Foto: depositphotos.com.

Redakcia

Všetky autorove články

9 komentárov

Otázka reakcia na: Solárne farmy majú prekvapivé vedľajšie účinky

30.10.2024 14:10
...a prosím, ktoré prečerpávacej vodne elektrárne sme museli odstaviť? Pán má asi lepšie informácie ako ja... Ja neviem o žiadnej odstavenej.
Reagovať

RE: Otázka reakcia na: Otázka

3.11.2024 22:11
Až pred pár rokmi sa znovu zapájali. Budaj to pred odchodom do dôchodku stihol.
Reagovať

Geniussolar reakcia na: Solárne farmy majú prekvapivé vedľajšie účinky

26.10.2024 00:10
Aco Cierny Vah? Uz vari ruropsky z belel? Nie kineticke,ale chemicke ,..
Reagovať

Perfiš reakcia na: Solárne farmy majú prekvapivé vedľajšie účinky

25.10.2024 14:10
Ešte keby vymysleli nejaký spôsob na skladovanie energie z tak nestabilného zdroja, akým je solár. Napríklad by mohli vymyslieť kinetickú batériu. Tá by mohla byť napríklad vo forme dvoch vodných nádrži. AK sa nestíha spotrebovávať energia zo soláru, tak by sa mohlo prečerpávať zo spodnej nádrže do hornej. A ak by bol nedostatok energie zo soláru, tak by sa energia mohla vyrábať prepúšťaním vody z hornej nádrže do spodnej.

Teda by mohli vymyslieť vodné prečerpávacie elektrárne, ktoré muselo Slovensko vyradiť keď sme sme vstupovali do EÚ, a povinne sme sa pripájali na jednotnú európsku elektrickú prenosovú sústavu. A povinne sme museli nechať spustnúť tie desaťročia overené kinetické batérie.
Reagovať

RE: Perfiš reakcia na: Perfiš

26.10.2024 19:10
Už je predsa solar čo vyraba metanol ked nieje čo robit s tou energiou!?!1
Reagovať

RE: RE: Perfiš reakcia na: RE: Perfiš

29.10.2024 21:10
Etanol, ale vo viacerých krokoch. Najprv fotosyntéza vytvorí sacharidy, a tie sa zakvasia kvasinkami. Potom sa z toho vydestiluje etanol. Funguje to tak stáročia.

Metanol sa do toho zamontoval len kvôli vendor lockinu. Prvé dostupné prototypy alkoholových palivových článkov boli na etanol, ale ten je verejne dostupný a nepodlieha tak silnej regulácii ako jedovatý metanol. Takže to kompletne prerobili na metanol nech sa do toho nestará plebs.

RE: Perfiš reakcia na: Perfiš

26.10.2024 07:10
Reagovať

RE: RE: Perfiš reakcia na: RE: Perfiš

26.10.2024 13:10
Všade vo svete kde sú také elektrárne fungujú len u nás sa čaká čo povolí EÚ.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať