Umelá inteligencia z výsledkov EKG dokáže určiť pravdepodobnosť vašej dlhovekosti
Nová štúdia zistila, že rozdiely medzi vekom človeka v rokoch a jeho biologickým vekom, ako ho predpovedá EKG s umelou inteligenciou, môžu poskytnúť náhľad na zdravie a určiť pravdepodobnosť dlhovekosti. Model AI dokázal presne predpovedať vek väčšiny subjektov, priemerný rozdiel medzi vekom určeným EKG a skutočným vekom bol 0,88 roka. U mnohých osôb však bol rozdiel oveľa väčší – podľa veku EKG boli zdanlivo oveľa staršie alebo mladšie.
U osôb, ktoré boli podľa EKG staršie ako v skutočnosti, bola pravdepodobnosť úmrtia počas sledovania vyššia v porovnaní s tými, ktorých vek podľa EKG bol rovnaký ako skutočný vek. Naopak, tí, ktorých EKG považovalo za mladších, mali nižšie riziko úmrtia. Tieto výsledky potvrdzujú, že vek podľa EKG s umelou inteligenciou môže detegovať zrýchlené starnutie tým, že dokazuje, že osoby s vyšším EKG vekom, ako je skutočný, zomierajú skôr, a to najmä na srdcové choroby.
{{BANNER|SIMPLE_BANNER_HOMEPAGE_3}}
Keď vedci upravili tieto údaje tak, aby zohľadňoval ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH