Zodpovieme tie najdôležitejšie otázky z kybernetickej bezpečnosti – pridajte sa!
Ak sme si mysleli, že to najhoršie v kybernetických útokoch sa prevalilo a vrchol hybridnej vojny z marca 2022 máme za sebou a ďalej sa budeme štandardne posúvať cez hrozby a zraniteľnosti spôsobené ľuďmi, tak nám karty v kybernetickej bezpečnosti zamiešala umelá inteligencia.
{{BANNER|SIMPLE_BANNER_HOMEPAGE_2}}
Spoločnosť OpenAI uvoľnila v novembri 2022 na voľné testovanie inteligentného chatbota postaveného na báze LLM – Large Language Models. Jeho názov ChatGPT bol za pár dní známy na celom internete a boli sme unesení z takmer inteligentných esejí, ktoré písal na počkanie.
Len do momentu, kým prvé pokusy neukázali, že je schopný písať aj malvérové programy, štylizovať phishingové texty a vyrábať fejkové fotky, či videá. Mnohé z týchto výstupov ešte nie sú dokonalé, ale úroveň hrozieb to značne zvýšilo. Umelá inteligencia totiž prináša rýchly a jednoduchý nástroj na tvorbu kybernetických útokov aj pre tzv. kiddies, teda hackerov bez veľkých skúseností a odborných znalostí.
Naprí ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH