DARPA financuje vývoj „nehacknuteľného“ systému Morpheus
Vedenie kybernetickej vojny je jeden z čoraz väčších problémov sveta – v roku 2017 došlo k niekoľkým ďalekosiahlym útokom. Verejné „hackatony“ a vypísanie odmien môžu pomôcť odstrániť niektoré zraniteľnosti, ale to všetko nestačí na ochranu mimoriadne citlivých informácií, ktorými disponujú niektoré organizácie, ako je napr. Ministerstvo obrany USA.
Preto v rámci programu agentúry DARPA zameraného na zlepšenie kybernetickej bezpečnosti a s rozpočtom vo výške 50 miliónov dolárov vedci z Michiganskej univerzity vyvíjajú bezpečnostný systém zapracovaný do hardvéru, o ktorom tvorcovia tvrdia, že je „nehacknuteľný“.
Kyberútoky pútali nebývalú pozornosť verejnosti v máji, keď ransomvérový červ nazvaný WannaCry infikoval viac ako 300 000 počítačov po celom svete. Malvér zneužíval zraniteľnosť v starších verziách operačného systému Windows, zašifroval súbory na postihnutých zariadeniach a potom za získanie prístupu k údajom požadoval vyplatenie výkupného v bitcoinoch.
Vírusu sa podarilo z ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH