CANON_112024 CANON_112024 CANON_112024

Genesis Vanad 300 / Aby sa kábel neplietol do cesty

0

Tvrdý a neforemný kábel dokáže odradiť aj od inak perfektnej myši. Škrabať ním po podložke je vždy nepríjemné a citlivejším používateľom môže znižovať komfort akýkoľvek kábel, ktorý takto pred sebou posúvajú. Záleží, samozrejme, aj na jednotlivých povrchoch a ich vzájomnom trení. Zdvihnúť kábel a udržať ho nejako vo vzduchu je však vždy stávka na istotu a nápomocný má byť pri tom aj držiak, respektíve mouse bungee Vanad 300.

Do činenia máte s akousi trojnožkou, z ktorej je vyvedené rameno s drážkami, do ktorých sa zasúva kábel. Celá táto konštrukcia je z mäkšej flexibilnej gumy, čo je veľmi dôležité. Drážka sa prispôsobí káblu s menším i väčším prierezom a pritom ho vždy pevne obopína, aby nikdy neplantal. Toto rameno má zhruba 30-stupňové stúpanie a od „krku“ po špičku je dlhé osem centimetrov. Inými slovami, je vhodne konštruované na to, aby svoj sklon prispôsobilo aj pri vynaložení malej sily. V praxi teda neťahá ani trochu našponovaný kábel.


Kábel drží v drážkach poriadne a pritom je rameno dostatočne flexibilné na to, aby vás nebrzdilo ani pri väčšom pnutí

Pri výraznom našponovaní toto iba 110-gramové zariadenie nie je až také zložité prevrhnúť, je to však vždy iba vinou zlého nastavenia a treba trochu povoliť uzdu. Stabilita je za optimálnych podmienok perfektná. Nožičky sú naširoko a pogumované podložky takisto prespievajú k tomu, že dokáže vzdorovať na aj nepriaznivejším podmienkam.

Svoju základnú funkciu plní tento držiak výborne a dokonca má aj peknú pridanú hodnotu v podobe 4-portového rozbočovača USB. Večná škoda je, že iba zastaraného štandardu 2.0, takže bude škrtiť všetky súčasné pamäťové médiá, pre ktoré sa Vanad 300 ergonomicky priam ponúka. Periférie však pomalšie rozhranie obmedzovať nebude, aj keď práve myš, klávesnicu či headset s typicky trvalým pripojením je pohodlnejšie mať pripojené k priamo k počítaču.

Prenosové rýchlosti ani prístupovú dobu k pripojeným zariadeniam Vanad 300 nijako neznižuje, ale treba mať na pamäti, že nech k nemu prepojíte čokoľvek, nedostanete sa cez limit 42 MB/s. Vzhľadom na nízku cenu a fakt, že si takéto zariadenie kupujete primárne z iného dôvodu (než pre rozbočovač), sa to zase nedá až tak zazlievať.

Na záver treba vyzdvihnúť, že telo vyrobené zrejme z plastu ABS pôsobí naozaj robustne a vizuálne prekvapí napríklad premietaním loga Genesis na podložku. Okrem spodnej LED sú dve červené aj hore. Tieto diódy však neindikujú aktivitu pripojených zariadení a ich ostrejší svit bez možnosti regulácie bude niekomu dozaista prekážať. Riešením môže byť zhruba o päť eur lacnejší variant (Vanad 200) bez LED, pri ktorom však budete musieť oželieť aj rozbočovač USB.

„Šikovný držiak s peknými pridanými hodnotami.“ 
 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Bezchybná funkčnosť držiaka, solídne konštrukčné vyhotovenie, integrácia rozbočovača USB, atraktívny pomer cena/hodnota
- Iba pomalé USB 2.0, vysoký jas osvetlenia

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať