Prichádza ekologickejšia generácia módneho priemyslu vďaka 3D tlačiarni?
Značka Ministry of Supply z Bostonu predstavila módnu novinku roboticky pletenú na 3D tlačiarni. Bezšvový a štýlový sveter tejto značky je zatiaľ prvou presvedčivou „lastovičkou“ tohto druhu.
Majitelia značky ponúkajú riešenie na problém, ktorý podľa nich trápi módny trh. Oblečenie v obchodoch nie je šité zákazníkom na mieru. Samozrejme, v niektorých prípadoch si ľudia dávajú šiť šaty na mieru, ale málokto má čas alebo trpezlivosť čakať na svoj módny kúsok niekoľko dní.
Spoluzakladateľ značky a šéf dizajnu Gihan Amarasiriwardena hovorí o zmene v odevnom priemysle: „Mohlo by to viesť k tomu, že zákazník by prišiel do obchodu, kde jeho veľkosť odmeria skener, a následne by si objednal odev, ktorý by bol vytlačený priamo na jeho telo.“
Vyrobiť jednu bundu trvá 3D tlačiarni 1,5 hodiny s nulovým alebo minimálnym odpadom, čo je oproti klasickému šitiu podstatný rozdiel. Pri bežnej výrobe podobného odevu vzniká strata materiálu až 30 %. Cena odevu, ktorý je na obrázku, by mala mierne presa ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH