Umelá inteligencia vyplní prázdne miesta v obrázkoch. Problém jej nerobí ani tvár človeka
Niektoré z najpôsobivejších príkladov umelo generovaných obrázkov nemusia byť nevyhnutne tie s mimozemskou krajinou alebo obrými monštrami, sú to práve tie úpravy, ktoré si ani nevšimneme. Práve to je prípad nového programu vytvoreného vedcami v Číne. Vyvinuli umelú inteligenciu, ktorá sa dá použiť na presné vyplnenie prázdnych plôch na obrázku - či už je to chýbajúca tvár alebo predná časť budovy.
Technika „inpainting“ používa na vyplnenie prázdnych priestorov technológiu hĺbkového učenia, a to buď kopírovaním „obrazových záplat“ na zvyšok obrázka alebo generovaním nových oblastí, ktoré vyzerajú neuveriteľne presvedčivo. Nástroj, ktorý jeho tvorcovia označujú ako sieť PEN-Net (Pyramid-context ENcoder Network), robí toto obnovenie obrazu vďaka „kódovaniu kontextovej sémantiky zo vstupu v plnom rozlíšení a dekódovaním naučených sémantických prvkov naspäť do obrázkov.“ Výsledné obrázky sú pôsobivo realistické, pričom sa UI súčasne veľmi rýchlo učí.
„Náš model vypĺňa chýbajúc ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH