Zabezpečte svoje internetové projekty
Sledovanie internetových dát americkou bezpečnostnou službou a kauza PRISM, ktorú už všetci poznáme, otvára diskusiu o bezpečnom surfovaní na internete. V jednej rovine síce vzniká otázka, kde sú dáta uložené a ako s nimi rôzne firmy nakladajú, v druhej rovine je však dôležité aj to, ako dáta prenášame.
Naozaj bezpečne? A pritom záujem kyberzločincov o vaše osobné údaje stále rastie. Preto je pre kvalitné webové stránky a projekty prioritná ochrana citlivých dát, aby mali používatelia týchto projektov pocit bezpečia. No ako najlepšie a zároveň najrýchlejšie zabezpečiť tieto projekty? Navyše tak, aby to bolo cenovo prijateľné. Aj keď môžete mať pocit, že na navštívených stránkach nemôže vaše osobné údaje nikto „ukradnúť", môžete sa mýliť.
Pre kvalitné webové stránky a projekty by mala byť ochrana citlivých dát prioritou, nezabezpečených webových stránok je však stále dosť. Nemusí ísť len o webové stránky alebo e-shopy, môžu to byť aj nezabezpečené prístupy k zdieľaným zložkám alebo nezabezpečená firemná pošta. A práve v prípade úniku citlivých údajov môže byť oheň na streche. Človek sa potom začne zamýšľať, ako sa chrániť a ako prípadne zabezpečiť vlastné webové stránky či projekty, pri ktorých ponúka služby svojim citlivým zákazníkom.
Neaktuálny certifikát? Minulosť...
Ak sa dostanete na stránky a zobrazí sa známe varovné hlásenie o neaktuálnosti či nedôveryhodnosti certifikátu, znamená to, že stránky nie sú zabezpečené dôveryhodným certifikátom SSL. Ten slúži na bezpečnú komunikáciu s internetovými servermi. Používateľ si navyše pri nezabezpečených stránkach nemôže byť istý, či náhodou nejde o podvrhnutý certifikát útočníka a možno aj o celú podvrhnutú stránku.
V internetovom prehliadači spoznáte stránky zabezpečené certifikátom SSL vďaka šifrovanému spojeniu HTTPSv adresnom riadku prehliadača. Po vytvorení spojenia SSL je komunikácia medzi serverom a klientom šifrovaná, a teda úplne zabezpečená proti odpočúvaniu. Ak stránka nie je zabezpečená správne, zobrazí sa varovné hlásenie a prehliadač vyzve návštevníka na odchod zo stránok. Máte projekt a chceli by ste poskytovať svojim zákazníkom dôveryhodný web bez varovných hlásení?
Najpredávnejší certifikát SSL môžete mať veľmi rýchlo
Ak hľadáte najlacnejšiu cestu, ako rýchlo a dobre zabezpečiť stránky, riešením je najlacnejší certifikát RapidSSL. Ide o lídra na poli cenovo dostupných certifikátov, ktorý patrí do skupiny certifikátov DV. Pre 99,9 % prehliadačov ponúka úplne dôveryhodný certifikát za veľmi nízke obstarávacie náklady v cene od 4 eurocentov denne. Certifikát zabezpečí tvar domény s návestím www a aj bez neho.
Objednať ho môžete nonstop a šikovný administrátor ho nasadí na web v priebehu pár minút. Citlivé dáta vašich zákazníkov a návštevníkov stránok tak budú chránené pred hackermi a podvodníkmi, ktorí sa snažia tieto informácie ukradnúť. A váš zákazník a používateľ sa bude hneď cítiť bezpečnejšie. Certifikáty SSL nemajú len zabezpečovaciu funkciu. Majú pozitívny vplyv na vnímanie webových stránok návštevníkom.
Zabezpečenie certifikátom posilňuje dôveryhodnosť stránok, zvyšuje dôveru k majiteľovi webu a niektoré typy certifikátov (certifikáty EV) preukázateľne vedú aj k nárastu objednávok. A ktorý majiteľ e-shopu by nebol spokojný s nárastom počtu návštevníkov a klientov? Certifikáty SSL sú vhodné pre on-line obchody, ktoré prijímajú osobné údaje (heslá, čísla kariet či osobné údaje používateľov), webové portály, projekty s administráciou na zabezpečenie hesiel a dát, komunikáciu so zákazníkmi (výmena dôverných informácií, grafických návrhov, dopytov a ponúk), zabezpečenie intranetu a takto by sme mohli pokračovať veľmi dlho.
Najväčší predajca certifikátov SSL v SR SSLmarket.sk ponúka na svojich stránkach širokú paletu certifikátov SSL. Všetky certifikáty v ponuke SSLmarket sú dôveryhodné a nespôsobujú varovné hlásenia v prehliadačoch. A dôležitá otázka na záver: Kde zabezpečujete svoje projekty vy?