Čína začala veľký experiment v oblasti vzdelávania UI. Mohlo by to zmeniť spôsob výučby vo svete
Odborníci sa zhodujú, že UI bude kritická vo vzdelávaní 21. storočia - ale ako? Zatiaľ, čo akademici debatovali o osvedčených postupoch, Čína nezaháľala. V posledných rokoch sa investície krajiny do „inteligentného vzdelávania“ a výučby s podporou AI rapídne znásobili. Príležitosti sa šikovne chopili technologickí giganti, startupy aj úradníci pôsobiaci v oblasti vzdelávania.
Vďaka tomu sa teraz desiatky miliónov študentov v Číne učia nejakou formou UI - či už prostredníctvom mimoškolských tútorských programov, ako je Squirrel, alebo pomocou digitálnych vzdelávacích platforiem ako 17ZuoYe alebo dokonca využívajú UI priamo v triedach.
Prečo práve Čína?
Čínsky vzdelávací rozmach v oblasti umelej inteligencie primárne podporili tri veci:
1. Daňové úľavy a iné podporné stimuly pre spoločnosti, ktoré zlepšujú čokoľvek od učenia sa študentov, cez prípravu učiteľov, až po vedenie školy. Čína v minulom roku globálne investovala do vzdelávania UI viac ako miliardu dolárov.
2. Akademické súp ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH