CANON_112024 CANON_112024 CANON_112024

G3: vlajková loď v ponuke LG

Archív NXT
0

Zúčastnili sme sa na predstavení telefónu LG G3 v Londýne a už vtedy sa nám zapáčil. O svoju priazeň u zákazníkov bojuje usilovne a má na to dobre pripravené zbrane: vynikajúci 5,5-palcový displej, pohodlné držanie v ruke, veľkokapacitnú batériu a viaceré softvérové zlepšenia v Androide 4.4.2.

qr_lgg3.png Ako prvý si všimnete displej, ktorý má rozlíšenie 2560 × 1440 bodov, teda Quad HD. Na 5,5-palcovom displeji má význam ísť do takéhoto rozlíšenia, najviac to vidno na fotografiách a videách, ktoré sú dodané od výrobcu J. Hustota displeja je 538 ppi a displej zaberá až 76,4 % prednej plochy telefónu. Prirodzene, vysoké rozlíšenie displeja si vyžaduje energiu a v telefóne je batéria s kapacitou až 3000 mAh. Nám pri testovaní vydržala na 2 dni, čo sa v dnešnom svete smartfónov dá považovať za vynikajúce. Keď kapacita batérie poklesne pod 15 %, systém navrhne prechod do šetriaceho režimu.

LGG3_Health copy.jpg

Aj s LG G3 si môžete počítať kroky a tešiť sa z toho, koľko kalórií ste pri tom spálili

Telefón je vyhotovený v kovovom štýle, ale v skutočnosti je to čistý plast. To zistíte len vtedy, keď telefón chytíte do ruky. Plast je vhodný materiál na prepustenie mobilného signálu dovnútra telefónu. Ako sme nechtiac overili, je dobre odolný aj proti pádom na tvrdú podložku. Plastový telefón navyše nie je taký ťažký ako pri vyhotovení z kovu - má 149 gramov.

V prednej časti je 2,1-megapixelový fotoaparát, aj softvérovo prispôsobený na realizáciu selfie - „stlačiť" spúšť môžete napr. zaťatím päste s následným 3-sekundovým odpočítavaním, vyslovením slov cheese, whisky a pod. V zadnej časti je až 13-megapixelový fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu. Popri tom je tu dvojitý blesk a rýchle laserové zaostrovanie - počítajte s dobou zaostrenia okolo 0,3 sekundy, teda budete mať zachytené aj rýchle deje, ako sú napr. skoky do vody. Softvérové zlepšenia umožňujú napr. selektívne zaostrenie už realizovanej fotografie, viaceré farebné filtre a pod. V zadnej časti je ešte 1 W reproduktor so zosilňovačom.

LGG3_ZadnaStrana copy.jpg

Zadná strana má výrazne metalický nádych, ale je to plast, preto je aj telefón ľahký

Základom smartfónu je 2,5 GHz štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801, 2 GB RAM a 16 GB pamäte eMMC napr. na fotky. Existuje aj verzia s vyššou výbavou - 3 GB RAM a 32 GB eMMC. Pamäťový priestor sa dá rozšíriť aj pomocou karty microSD s kapacitou do 128 GB. Z hľadiska konektivity ponúka G3 aj nasledujúce možnosti: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth Smart Ready (Apt-X), NFC, A-GPS/Glonass a USB 2.0. Telefón nie je podľa výrobcu odolný proti vode.

Dizajn je konštruovaný tak, že batéria sa dá používateľsky vymeniť. Rohy sú zaoblené, ovládacie tlačidlá (zapínanie/vypínanie, zmeny mierky/hlasitosti) sú na zadnej strane, na čo si treba zvyknúť. Páčila sa nám zaoblená zadná strana, ktorá naozaj dobre sadne do ruky.

Zo softvérových zlepšení je najlepší Knock Code. Je to kombinácia zapínania telefónu a jeho zabezpečenia. Zvolíte si napr. vzor, pri ktorom sa na štyroch pozíciách dotknete displeja. Jeho zadaním pri vypnutom displeji telefón súčasne zapnete aj odblokujete. Pokiaľ ho zapnete zapínacím tlačidlom v zadnej časti telefónu, aj tak potrebujete zadať príslušný vzor. LG sa tak podarilo vyriešiť spôsob, ako zapínacie tlačidlo obísť.

Vypnúť sa telefón dá dvojitým ťuknutím prsta v priestore mimo ikon. LG G3 rieši aj častý problém súčasnosti, čo so strateným alebo ukradnutým telefónom. Funkcia Kill Switch ponúka možnosť kompletného zmazania všetkých dát na diaľku. Ak chcete/musíte niekomu G3 požičať, je tu režim hosťa, v ktorom vyberáte hosťovi dostupné aplikácie. Funkcia Content Lock navyše dokáže úplne zakryť citlivé dokumenty na telefóne alebo na karte microSD.

Ďalej sa nám páčili šikovné tipy - telefón sleduje vašu činnosť a snaží sa predvídať, čo by ste od neho chceli. Ak napríklad párkrát zadáte navigáciu cez Google mapy do práce, začne vám ju sám ponúkať v čase, keď bežne chodíte do práce - prirodzene s aktuálnou premávkou. Rovnako ak trikrát zavoláte na rovnaké číslo, ktoré ešte nemáte v telefónnom zozname, ponúkne vám ho na pridanie do zoznamu. Tipy tiež pripomínajú, že máte odpovedať na neprijatý hovor alebo odinštalovať nepoužívanú aplikáciu.

Takýchto užitočných maličkostí nájdete veľa. Takisto je fajn rozdelenie obrazovky na dve nezávislé aplikácie a vhod príde aj zmena veľkosti klávesnice podľa toho, aké veľké ruky máte. Na klávesnici od LG sa vcelku dobre píše, dá sa to aj pohodlne jednou rukou. Súčasťou dodávky je aj systém diaľkového ovládania s infradiódou a výbavou pre najčastejšie televízory a Hi-Fi veže. Zo softvérových zlepšení sa nám páčili poznámky, do ktorých môžete písať napr. prstom, alebo vyčistenie systému od dočasných súborov.

LG spolu s výbavou dodáva aj vlastný obchod s aplikáciami. Celý systém je urobený dobre v tom smere, že G3 má veľmi bohatú funkčnú výbavu a snaží sa ju predstaviť používateľovi postupne, nie naraz. Je tak väčšia šanca, že tieto funkcie začne naozaj aj používať. Celé prostredie Androidu sa zjednodušilo.

LGG3_2Aplikacie copy.jpg

Zaujímavá funkcia na multitasking je rozdelenie pracovnej plochy na dve aplikácie

Na slovenskom trhu je LG G3 dostupný s dizajnom matného kovu v troch farbách: Metallic Black (čierna), Silk White (biela) a Shine Gold (zlatá). LG G3 sme si pri testovaní veľmi obľúbili, pozrite si aj video, ktoré sme o ňom nakrútili.

Cena: 16 GB - 593 EUR, 32 GB - 630 EUR

Zapožičal: LG

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať