Nová kryokomora umožní ľuďom prečkať chorobu či apokalypsu
TimeShift je označovaný za prvé kryokonzervačné zariadenie na svete a je založený na nových technikách kryokonzervácie. Tento koncept by mohol umožniť pacientom s rakovinou počkať na pokrok v medicíne alebo ľudstvu dokonca prežiť apokalyptickú katastrofu. Systém by mal využívať aj umelú inteligenciu na to, aby váš digitálny avatar mohol počas kryostázy komunikovať s blízkymi. TimeShift by takisto umožnil ľuďom cestovať hlboko do vesmíru ich uchovaním na dlhé časové obdobia.
Zariadenie vyvíja Dr. Alex Zhavoronkov, vedec zameraný na generatívnu AI a výskum starnutia, a molekulárny biológ Hashem Al-Ghaili. Podľa Hashema je projekt stále vo fáze výskumu a vývoja. Primárnym cieľom je pokračovať v optimalizácii procesu kryokonzervácie vyvinutého Dr. Alexom Zhavoronkovom. Po optimalizácii plánujú zariadenie otestovať na zvieracích modeloch.
Tradičné metódy kryokonzervácie sú neúčinné a vedú k bunkovej smrti. Nový proces je však navrhnutý tak, aby sa tomuto problému zabránilo. Ak všetko pôjde podľa plánu, funkčný prototyp by mohol byť hotový do 5 až 8 rokov. Vývojári tvrdia, že zariadenie využíva najmodernejšie metódy na spomalenie alebo zastavenie progresie neurodegeneratívnych ochorení a agresívnych typov rakoviny, čo poskytuje drahocenný čas na pokrok v medicíne.
TimeShift integruje pokročilé riešenia AI, ako je takzvaný CryoMemory Vault a realistické AI avatary, čo umožňuje jednotlivcom udržiavať spojenie s blízkymi počas ich kryostázy. Okrem uchovávania jednotlivcov by TimeShift mohol transformovať priemysel tým, že umožní lepšie uchovávanie orgánov, ochranu biodiverzity a zabezpečenie kontinuity ľudstva počas katastrof.
Zdroj: the-express.com.
Zdroj Foto: SWNS, depositphotos.com.
Zobrazit Galériu