Mozog má vraj kvantový charakter, vďaka čomu existuje vedomie
Niektorí vedci sa domnievajú, že kvantové procesy vrátane kvantového prepojenia (entanglement) by mohli pomôcť vysvetliť obrovský výkon mozgu a jeho schopnosť vytvárať vedomie. Nedávno vedci z Trinity College Dublin pomocou techniky na testovanie kvantovej gravitácie naznačili, že v našom mozgu môže fungovať kvantové prepojenie. Ak sa ich výsledky potvrdia, mohli by byť veľkým krokom k pochopeniu toho, ako funguje náš mozog vrátane vedomia.
Ak v mozgu fungujú kvantové procesy, bolo by ťažké pozorovať, ako fungujú a čo robia. „Ak mozog používa kvantové výpočty, potom sa tieto kvantové operátory môžu líšiť od operátorov známych z atómových systémov,“ povedal Christian Kerskens, neurovedecký výskumník z Trinity a jeden z autorov článku. Výskumníci naskenovali štyridsať subjektov pomocou MRI, ktorá dokáže detegovať kvantové prepojenie. Chceli zistiť, či sa protónové rotácie v mozgu prepoja prostredníctvom interakcie s neznámym sprostredkovateľom.
{{BANNER|SIMPLE_BANNER_HOMEPAGE_4}}
Kore ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH